1511

דלתות הזזה – מגוון דלתות הזזה במחירים נגישים לכל כיס

לאחרונה אנחנו רואים ביותר ויותר בתים דלתות הזזה. הטרנד תופס תאוצה בארץ ובעולם ומתעצם הודות לפיתוחים טכנולוגיים שהפכו את דלתות ההזזה לאטרקטיביות הרבה יותר מכפי שהיו בעבר. אם אתם שוקלים לרכוש דלתות הזזה לבית שלכם, קראו מאמר זה והכירו את האפשרויות השונות של דלתות הזזה. למדו על המחירים הנפוצים בשוק, וכל מה שצריך לדעת לפני שמתקינים דלת הזזה.

מה זה בעצם דלת הזזה?

דלת הזזה היא דלת העשויה מאותם חומרי הגלם שעשויות לרוב דלתות פנים רגילות, כאשר ההבדל בין דלת רגילה (שנקראת גם "דלת כנף") לבין דלת הזזה היא אופן הפתיחה: בעוד דלת כנף נפתחת ונסגרת פנימה או החוצה, דלת הזזה נפתחת באופן אופקי לאורך הקיר או לתוכו. דלת הזזה מחוברת לגלגלי פלסטיק קטנים, ונעה על מסילת מתכת. 

מנגנון הפתיחה של דלתות אלו הוא חסכוני במקום שכן כבר אין צורך לקחת בחשבון את החלל שתופסת פתיחה של דלת כנף, דבר שהופך אותה לאידיאלית עבור חללים קטנים.

סוגי דלתות הזזה

דלתות מסוג זה נחלקות לשני סוגים שונים:

  1. דלת הזזה נגררת / תלויה

דלת הזזה נפוצה בבתים. דלת הזזה נגררת יושבת על מסילת מתכת עליונה המותקנת לאורך הקיר באופן כזה שהיא נפתחת ונסגרת לאורך הקיר וכך נחסך מקום.

  1. דלת הזזה נפתחת לכיס

זהו סוג מתוחכם יותר של דלת הזזה. בדלת הזזה מסוג זה, המסילה עליה זזה הדלת נבנית בכיס שנמצא בתוך הקיר לצד הדלת כך שפתיחה הדלת נכנסת לתוך הקיר ולא נראית כלפי חוץ. לדלת הזזה שנפתחת לכיס בקיר יש יתרון מבחינת הנראות והחיסכון במקום, אך היא מורכבת יותר לתכנון מכיוון שנדרש לתכנן כיס בתוך הקיר, היא לרוב תהיה יקר יותר והיא מוגבלת יותר מבחינת חומרי הגלם שמומלץ להשתמש בהם.

חומרי גלם נפוצים לדלת הזזה

ישנם שני חומרי גלם עיקריים מהם עשויות דלתות הזזה:

  • עץ: זהו הסוג הנפוץ והסטנדרטי לדלתות הזזה, וכן הסוג הפשוט והזול יותר. דלתות הזזה מעץ עשויות לרוב מדיקטים או מעץ תעשייתי המאפשרים רמת בידוד מספקת. עם זאת, עץ לא מתאים לכל החללים בשל יעדר יכולת הגנה מספקת מפני לחות – כך שלמשל עבור חדרי מקלחת יתכן ועדיף לא להתקין דלת הזזה מעץ.
  • פולימר: חומר פלסטי העמיד בפני רטיבות ומבודד רעש וטמפרטורה ברמה טובה. זהו חומר מתאים יותר לדלת הזזה שנכנסת לתוך כיס, שכן הוא עמיד בפני מכרסמים ואין סכנה שיתנפח בתוך הכיס ויצור בעיות עם הפתיחה או הסגירה. דלתות פולימר מעוצבות באופן מודרני וחדשני שמתאים לבתים המעוצבים בסגנון כזה.

דלתות הזזה – כמה זה עולה?

מחיר דלת הזזה תלוי במספר גורמים, בניהם גודלה של הדלת, חומר הגלם, היצרן, המתקין וכמובן לפי סוג הדלת – אם מדובר בדלת הזזה נגררת או דלת הזזה שנפתחת לתוך כיס. 

המחיר עבור דלת הזזה סטנדרטית עומד על כ-2,000 ש"ח בממוצע, בעוד דלתות הצבה מעוצבות ומתוחכמות יותר יכולות להגיע ל-5,000 ש"ח ואף יותר – כולל שירותי הובלה והתקנה.

לא לשכוח אחריות

התקנת דלת זו הוצאה לא קטנה ולכן חשוב לוודא שיש לכם אחריות לתקופה מספקת. לרוב אחריות נחלקת לשני חלקים:

  • אחריות על הדלת עצמה: אחריות שניתנת מטעם היצרן ונעה בין שנה לשבע שנים, כאשר מן הסתם השאיפה היא שהאחריות תימשך כמה שיותר זמן. 
  • אחריות על ההקנה: אחריות שמכסה כל בעיה שקשורה להתקנה של הדלת ונמשכת בדרך כלל שנה או שנתיים.

בחרו מתוך מגוון דלתות בפורטל אלוף הדלתות

מתקשים לבחור דלת? אנחנו בפורטל אלוף הדלתות נסייע לכם למצוא את הדלת שאתם מחפשים ושעומדת בסטנדרטים שלכם, וכן מתקין להתקנת הדלת. חרטנו על דגלנו זמינות מלאה, שירות ברמה הגבוהה ביותר ועבודה רק עם מתקינים מעולים כדי שתרגישו ותדעו שאצלנו אתם בידיים טובות. 

שתפו בכל הכח!

Share on facebook
Share on email
Share on whatsapp
תוכן עניינים